Rejestracja

Wszystkie dane podawane są w czasie UTC za wyjątkiem miejsc gdzie jest jednoznacznie podane, że jest inaczej. Dane podawane w serwisie mają charakter informacyjny!!!
Informacje w sprawie dostępu do serwisu pod numerem tel. +48 261-828-559 lub +48 261-828-138
Informacja dla żołnierzy i pracowników wojska: Prosimy o niezwłoczną zmianę adresu e-mail w profilu użytkownika na pocztę w domenie @ron.mil.pl
Brak służbowego adresu e-mail skutkuje usunięciem konta.
Hydrologia informacje

Powodzie, które stosunkowo często występują na obszarze Polski spowodowały duże zainteresowanie zagadnieniami hydrologicznymi. Wymusiły one powstanie wyspecjalizowanej komórki, jaką jest Wydział Analiz Hydrologicznych i Klimatologicznych w ramach struktury Szefostwa Służby Hydrometeorologicznej Sił Zbrojnych RP. Jest to jedyna w Polsce służba, która wykonuje opracowania oraz bieżące analizy hydrologiczne na potrzeby Sił Zbrojnych. W ramach działalności Wydziału jest wydawany codzienny Biuletyn Hydrologiczny oraz na bieżąco przekazywane są ostrzeżenia o występujących lub prognozowanych groźnych zjawiskach hydrologicznych. Ze względu na zróżnicowane potrzeby wielu formacji wojskowych dodatkowo wykonywane są opracowania hydrologiczne obszarów zainteresowań takich jak lotniska, poligony oraz rejony operacyjne.

W zakładce HYDROLOGIA znajdą Państwo informacje dotyczące m. in.:

  • Mapa stanów wody, wykonywana jest na podstawie danych z posterunków wodowskazowych sieci pomiarowo-obserwacyjnej IMGW. W zakładce można znaleźć też zestawienie przekroczeń stanów alarmowych i ostrzegawczych w formie tabeli. W porze zimowej w skład informacji hydrologicznej wchodzi również mapa i opis obserwowanych zjawisk lodowych, wykonywane przez IMGW.
  • Informacja o napełnieniu zbiorników retencyjnych oraz objętości odpływu, uaktualniana jest raz na dobę i przekazana w formie ilustracji, wykresów, tabel.Zakładka zawiera także charakterystyki  obiektów hydrotechnicznych, takie jak:pojemność całkowita, użytkowa, rezerwa wraz z forsowaną, odpływ dozwolony i dopuszczalny.
  • W porze zimowej na podstawie danych ze stacji meteorologicznych kreślone są mapy wysokości pokrywy śnieżnej oraz mapa dobowych zmian wysokości warstwy śniegu.
  • Mapa i komentarz tworzone są w okresie zalegania pokrywy  śnieżnej. Analiza prowadzona jest w oparciu o Polską Normę PN-80/B-02010. Przekroczenie wyznaczonych wartości dopuszczalnych stwarza ryzyko uszkodzenia budynków i innych konstrukcji budowlanych.
  • Na podstawie informacji tekstowej pochodzącej z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa o ogłoszonych przez władze samorządowe stanów pogotowia oraz alarmów przeciwpowodziowych, wykonywana jest mapa pozwalająca na ocenę aktualnego zagrożenia powodziowego na terenie Polski.
  • Mapa wykonywana przez Instytut Badawczy Leśnictwa określa zagrożenia pożarowe w poszczególnych rejonach Polski. Zamieszczana jest w okresie od wiosny do jesieni. Informacja jest ważna z punktu widzenia jednostek położonych na obszarach leśnych lub prowadzących tam działania operacyjne.

Szefostwo Służby Hydrometeorologicznej współpracuje z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, Instytutem Badawczym Leśnictwa, które udostępniają informacje niezbędne do analiz sytuacji hydrologicznej.

Opracował: lromanowski

wróć

 
Informacje ogólne
Ptaki - zagrożenia
Stan wody
Wisła - WARSZAWA-BULWARY
Aktualny: - cm
Zmiana stanu/3h: - cm
 
Stan ostrzegawczy: 600 cm
Stan alarmowy: 650 cm


dane z: -
Ostatnich 5 osób online
Z...1
m...y
B...r
b...r
k...6
Top 10
m...3 (1085)
m...i (602)
j...x (583)
m...k (565)
m...l (504)
m...z (484)
h...l (446)
e...a (420)
m...y (390)
s...n (377)
Statystyki
Użytkowników:
Zarejestrowanych: 1090
Zalogowanych: 59
Gości: 321

Odwiedzin:
Dzisiaj: 2485
Od 20-05-2021: 458367


Using HW VSP powered by HW group.

Prawa autorskie©2007 SSH SZ RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.