Rejestracja

Wszystkie dane podawane są w czasie UTC za wyjątkiem miejsc gdzie jest jednoznacznie podane, że jest inaczej. Dane podawane w serwisie mają charakter informacyjny!!!
Informacje w sprawie dostępu do serwisu pod numerem tel. +48 261-828-138 lub +48 261-828-559(po godzinach służbowych)
Informacja dla żołnierzy i pracowników wojska: Prosimy o niezwłoczną zmianę adresu e-mail w profilu użytkownika na pocztę w domenie @ron.mil.pl
Brak służbowego adresu e-mail skutkuje usunięciem konta.

Obchody Święta Wojska Polskiego

OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO 15.08.2017r.

 

Już od 25 lat w dniu 15 sierpnia 2017 roku obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. Tradycją w tym dniu jest defilada prezentująca najnowszy sprzęt wojskowy. W tym roku po raz pierwszy w defiladzie wzięły udział dwie Polowe Stacje Meteorologiczne PSM z 49 BLot z Pruszcza Gdańskiego oraz 25 BKPow z Tomaszowa Mazowieckiego. Stacje poruszały się w kolumnie kołowych pojazdów wojskowych podczas głównych uroczystości.

W obchody Święta Wojska Polskiego zaangażowana była jeszcze jedna PSM z Szefostwa Służby Hydrometeorologicznej Sił Zbrojnych RP, która już tradycyjnie zabezpieczała w informację meteorologiczną osoby odpowiedzialne za lotniczy komponent defilady. Praca Grupy Zabezpieczenia Meteorologicznego oraz dokładność prognoz wzbudziła uznanie także u słynnej „pogodynki”.

Tekst: mjr Wojciech Czarnecki

Zdjęcia: chor. Marek Góralski


wróć

 

Prawa autorskie©2007 SSH SZ RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.