Registration

All data are given in time UTC except for the places where it is expressly stated to the contrary, The data provided on this website are informative!!!


Ćwiczenia Cadre Focus 17 – 1
 ĆWICZENIA CADRE FOCUS 17 – 1

 

W połowie czerwca (12-15) w trzech miejscowościach na terenie Niemiec (Wiesbaden, Mainz oraz Wackernheim) odbyło się ćwiczenie CADRE FOCUS 17-1. Ćwiczenie to organizowane jest w celu przygotowania do gotowości podjęcia zabezpieczenia meteorologicznego na potrzeby USEUCOM i ASAFRICOM w czasie misji wojskowych.  W tym roku organizatorzy (7th Weather Squadron) zaprosili meteorologów z Polski, Niemiec i Węgier. Stronę polską reprezentowali synoptycy z Szefostwa Służby Hydrometeorologicznej Sił Zbrojnych i 1 BLTr (1 oficer i 2 podoficerów).
       Zaproszeni goście mogli zapoznać się z kodowaniem informacji meteorologicznych podczas działań operacyjnych FALOP, praktycznego wykorzystania radiostacji, oceną uszkodzeń ciała na polu walki i wzywania MEDEVAC. Jednym z elementów ćwiczeń był marsz na orientację oraz ćwiczenie ewakuacji w oporządzeniu bojowym z HMMWV Egress Assistance Trainer. Podczas ćwiczeń uczestnicy zapoznali się ze strukturą służb meteorologicznych. Niezwykle cenne była wymiana doświadczeń z zabezpieczenia meteorologicznego realizowanego przez poszczególne państwa. Tekst: mjr Wojciech Czarnecki

back

 

Copyright©2007 HS-PAF All rights reserved.